اخبار برگزیده

هلال احمرساوه 420 عملیات امداد و نجات را مدیریت کرد

هلال احمرساوه 420 عملیات امداد و نجات را مدیریت کرد

ساوه ایرنا رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه گفت: امدادگران این جمعیت 420 عملیات امداد و نجات را در سال گذشته مدیریت د.

 

محمد رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: چهار پایگاه امداد و نجات جاده ای ثابت هلال احمر در محورهای مواصلاتی ساوه در سال گذشته مسئولیت رویارویی با حجم بالای تردد وسیله نقلیه سبک و سنگین در محورهای پر سانحه ساوهتهران، ساوههمدان و ساوه سلفچگان همواره را برعهده داشتند.
وی ادامه داد: بیشترین امداد و نجات هلال احمردر سال گذشته مربوط به سوانح آزاد راه ساوه همدان و تهران ساوه بود.
رضایی گفت: امدادگران هلال احمر ساوه پارسال در مجموع به 825 مصدوم جاده ای این شهرستان امدادرسانی د که 606 نفراز این مصدومان به دلیل شدت صدمات وارده به مراکز درمانیمنتقل شده و 219 نفر سرپایی مداوا شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه بیان کرد: بازآموزی و افزایش توان عملیاتی نیروی های تحت پوشش و تلاش برای فراگیر شدن آموزش های تخصصی امداد و نجات از جمله اولویت های مهم جمعیت هلال احمر ساوه در سال جاری است و در این راستا پارسال 160 نفر آموزش های تکمیلی امداد و کمک های اولیه را فرا گرفتند.
رضایی عنوان کرد: 60 امدادگر هلال احمر ساوه نیز دوره های تخصصی امداد و نجات را زیر نظر مربیان داخلی و خارجی فرا گرفتند.
وی، برگزاری دوره آموزشی سگ های تجسس با حضور امدادگران سراسر کشور و با بهره گیری از توان مربیان آلمانی یکی از برنامه های مهم هلال احمر ساوه در سال گذشته عنوان کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر ساوه اظهار کرد: پارسال در قالب طرح زرمایش تیم های بهداشت و درمان، 400 بیمار نیازمند روستاهای شهرستان ساوه با مشارکت گروه پزشکی و امدادی جمعیت هلال احمر این شهرستان به صورت رایگان معاینه پزشکی شدند.
رضایی افزود: اجرای طرح ملی سلامت یار با حضور امدادگران استان مرکزی در ساوه نیز یکی از افتخارات این نهاد است که سبب شد تا توان عملیاتی و امدادی امدادگران در مواقع بحران افزایش یابد.
جمعیت هلال احمر استان مرکزی 14هزار داوطلب و امدادگر دارد که سهم شهرستان ساوه از این تعداد حدود یک هزار و 500 نفر است.
3075/6013/


هلال احمرساوه 420 عملیات امداد و نجات را مدیریت کرد

هلال احمرساوه 420 عملیات امداد و نجات را مدیریت کرد

هلال احمرساوه 420 عملیات امداد و نجات را مدیریت کرد

 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها